موسسه  توانمند سازی بهرود: آموزش والدین جهت مراقبت و حفظ امنیت کودکان در دنیای دیجیتال 

ما به عنوان والدین ، ​​به طور کلی همه تلاش خود را انجام می دهیم تا فرزندان خود را از هر لحاظ در امان نگه داریم ، از مخافظت از انها بهنگام قرار گرفتن در باد و باران و آفتاب سوزان گرفته ، تا احتیاط هنگام عبور از خیابان، استفاده از کلاه ایمنی هنگام دوچرخه سواری، وضعیت بهداشت و سلامت جسمی و روانی و خلاصه در همه حال سعی داریم از فرزندان خود مراقبت و محافظت بهعمل آوریم. اما برای محافظت از آنها در برابر محتوای نامناسب آنلاین، زورگویی ها و شکارچیان سایبری که در کمین آنها نشستهاند چهطور؟

بیایید این واقعیت را بپذیریم که اینترنت و استفاده از آن امری پایدار و بخشی جدا نشدنی از زندگی فرزندانمان است.  هشتاد و سه درصد از نوجوانان استرالیایی روزانه سه بار یا بیشتر آنلاین می شوند (و این با بیشتر و بیشتر داشتن تلفن های هوشمند نوجوانان در حال افزایش است). بعد از پاندمی کرونا و آنلاین شدن مدارس این آمار بسیار بالاتر نیز رفته است. مضاف بر اینکه در دورافتاده ترین نقاط دنیا هم استفاده از اینترنت رواج یافته است.

والدین نگرانی بسیاری در مورد استفاده فزندانشان از دنیای بی انتهای اینترنت دارند. مطالبه اغلب والدین این است که چگونه اینترنت را برای فرزندانمان امن کنیم تا آنها دچار آسیبهای جسمی و روانی نشوند.

در دنیایی که تلفن های هوشمند امکان دسترسی بدون نظارت به هر محتوایی را در دسترس کودکان و نوجوانان قرار میدهد. از دسترسی به کارهای گرافیکی گرفته تا سایتهای شرط بندی، قمار و پورنوگرافی، همه و همه به راحتی در دسترس هستند. همچنین خطرات شکارچیان سایبری، کلاهبرداران آنلاین و بازیهایی که پرداخت درون برنامه ای دارند که ممکن است کودکان و نوجوانان ناخواسته قرض بالا بیاورند یا حساب والدین خود را خالی کنند. مطالبه والدین در این زمینه پربیراه نیست. اکنون وقت آن است که اگر قبلاً این کار را نکرده اید همین حالا اقدام کنید و  یاد بگیرید چگونه از فرزندان خود در فضای آنلاین مراقبت و محافظت کنید.

در موسسه توانمند سازی بهرود به شما آموزش داده میشود چگونه استفاده از اینترنت را برای فرزندان خود ایمن سازید.